Genealogický výskum

Genealogický výskum a poradenstvo

Zaujíma vás váš pôvod a pátrate po svojich koreňoch? Chcete poznať životné príbehy svojich predkov a miesta kde žili? Hľadáte exkluzívny darček k životnému jubileu? Máme pre vás riešenie - genealogický výskum od LitArt Agency. Ponúkame aj služby prepisov a prekladov historických písomností v nemčine, maďarčine a v latinčine.

    • Genealogický výskum

Zaujíma vás váš pôvod a pátrate po svojich koreňoch? Chcete poznať životné príbehy svojich predkov a miesta kde žili? Hľadáte exkluzívny darček k životnému jubileu? Máme pre vás riešenie. Spolu s genealogickým výskumom si u nás môžete objednať aj rodinné kroniky, maľované rodostromy a erby na rôznych nosičoch v exkluzívnom prevedení.  Máte doma historické písomnosti, ktorých obsah vás zaujíma? Zdedili ste po predkoch staré dokumenty, listy a knižky písané po latinsky či nemecky písmom? Niektoré z nich  si prečítať a preložiť vie každý, no väčšina je nečitateľná. Chcete vedieť, čo sa v nich píše? S pisárskymi skratkami a latinčinou sa dnes popasuje len málokto. Novogotické písma ako kurrent, kanzlei, fraktúra a švabach sa dnes už nevyučujú, a tak je vhodné osloviť odborníka.  V tejto oblasti disponujeme s odborníkmi s vysokoškolským vzdelaním a dlhoročnou praxou. V LitArt Agency vám texty prepíšeme a preložíme do slovenského jazyka.  Našou parketou je nielen stredoveké obdobie (karolínske, gotické a neskorogotické písma), no najmä ranonovoveké obdobie (humanistické a novogotické písma), z ktorých sú pre moderných ľudí 21. storočia zvlášť novogotické písma ako kurrent, kanzlei, švabach či fraktúra nečitateľné tak, ako šifra majstra Leonarda. Vaše dokumenty vám prepíšeme, preložíme a pridáme k ním aj historickú analýzu.

Koľko to stojí?

Ceny sú stanovované individuálne. Ovplyvňuje ich typ a množstvo podkladov určených na prepis a preklad, dostatočná čitateľnosť originálu/fotokópie/skenu, paleografická náročnosť a preklad.

Zaujala vás naša ponuka? Nech sa páči, kontaktujte nás.

    Translate »